RVG arvutiring
 

1. Sissejuhatus


See, milliseid vastuseid Sa oma tehnilistele küsimustele saad häkkerite maailmas, sõltub samapalju sellest, kui raske on küsimusele vastata, kui ka sellest, kuidas Sa küsimuse esitad. See juhend õpetab Sind, kuidas esitada küsimusi nii, et Sa saaksid ka rahuldavaid vastuseid.

Esiteks peaksime märkima, et tegelikult meeldivad häkkeritele rasked probleemid, hästiesitatud ning mõtlemapanevad küsimused. Kui see nii ei oleks, siis ei oleks me siin ja praegu. Kui Sa esitad meile lahendamiseks huvitava küsimuse, siis me oleme tänulikud; hästi esitatud küsimused on stimuleerivad. Hästi esitatud küsimused aitavad meil asjadest aru saada ning võivad tihti välja tuua probleeme, millele me ise pole mõelnud või milliseid me ise pole märganud. "Hea küsimus!", on häkkerite seas siiras ning tugev kompliment.

Sellest hoolimata on häkkeritel kuulsus, et nad suhtuvad lihtsatesse küsimustesse vaenulikult ning ülbelt. Tihti paistab, et me oleme vaenulikud algajate suhtes ning ignoreerime neid. See ei ole päriselt nii.

Tegelikult oleme me vaenulikud, seda küll andeksandmatult, inimeste suhtes, kes ise ei mõtle ega taha ise teha oma kodutöid enne, kui tulevad küsimusi esitama. Sellised inimesed on ajaraiskajad - nad ei anna midagi tagasi, nad kulutavad aega, mida me oleksime võinud kulutada mõnele huvitavamele küsimusele ja inimesele, kes vääriks vastust rohkem. Sellised inimesi kutsume me "luuseriteks". Inglise keeles kirjutatakse seda sõna tihti kui "luser".

Me oleme (suures osas) vabatahtlikud. Selleks, et vastata küsimustele, näpistame me aega omaenda kiirest elust ja mõnikord oleme me küsimustega ülekoormatud. Seepärast filtreerime me julmalt. Me viskame kõrvale küsimused eriti nendelt inimestelt, kes tunduvad olema luuserid, ning kulutame oma küsimustele vastamise aega paremini, tegeldes asjalike inimestega.

Sa ei taha olla üks luuserite seast. Samuti ei taha Sa ka näida kui üks neist. Selleks, et saada kiired ja abivalmis vastused, küsi nii nagu küsivad asjalikud; nii nagu tarmukad, enesekindlad, kellel on juhtumisi vaja veidi abi mingi probleemi lahendamisel.

(Täiendused sellele juhendile ja teretulnud. Te võite saata soovitused aadressile esr@thyrsus.com
Täiendused eestikeelsele tõlkele võite saata aadressile aivo@matti.ee või nüüd parandada otse Vikis.

Alammenüücmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: