RVG arvutiring
 
Avaleht > Kuidas targalt abi küsida? > 2. Kuidas vastustest aru saada > 2.3 Kuidas mitte käituda nagu luuser

2.3 Kuidas mitte käituda nagu luuser

Võib juhtuda, et mõnikord või mitu korda ei tule Sul küsimuse esitamine häkkerite foorumites välja - niimoodi nagu me selles artiklis näitame, või siis sarnaselt. Ja Sulle öeldakse see näkku koos mahlakate kõrvalmärkustega. Avalikult.

Kui nii peaks juhtuma, siis kõige halvem oleks selle juhtumi üle viriseda, väita, et sind on solvatud, nõuda vabandusi, karjuda, hoida hinge kinni, ähvardada kohtusse kaebamisega, kaevata inimeste tööandjatele, jätta tualetis prilllaud üles, jne. Selle kõige asemel soovitame teha nii:

Katsu sellest üle saada. See on normaalne. Tegelikult on see isegi tervislik ja asjakohane.

Ühiskonna standardid ei arene iseenesest, inimesed peavad neid arendama, nähtavalt, avalikult. Ära virise, et kogu kriitika oleks pidanud olema saadetud Sulle privaatse postiga: nii see ei toimi. Samuti pole kasulik rõhutada, et Sind on isikikult solvatud sellega, et keegi kirjutab, et Sinu väited on valed või et tema arvamus erineb Sinu omast. See on luuseri suhtumine.

Soovist organiseerida eriti viisakaid kohti, on olnud mõnedes häkkerite foorumides keelatud teiste vigadele viitamine. Tehti reegel, et "Ära parem ütle midagi, kui Sa ei taha abipalujat aidata." Asjalikud osalised läksid seepärast mujale ning foorum taandus mõttetuks mulinaks ning muutus tehnilise foorumina kasutuks.

Ülepingutatud "sõbralikkus" või kasulikkus: Vali neist üks

Jäta meelde: kui häkker ütleb Sulle, et Sa oled küsimusega mööda pannud ja (ükskõik kui jämedalt või otsekoheselt) ütleb, et ära nii enam tee, siis ta käitub nii, sest ta muretseb (1) sinu pärast ja (2) kogukonna pärast. Tegelikult on tal märksa kergem sind ignoreerida ja sinu kirjad kogu edasiseks eluks välja filtreerida. Kui Sa ei saa kuidagi tänulik oldud, siis vähemalt peaks Sul olema veidikene väärikust; ära virise ja ära looda, et sinuga käitutakse kui portselanist nukuga ainult sellepärast, et Sa oled uus ja roheline, ülitundliku hinge ja ettekujutusega, et Sulle on ettenähtud spetsiaalseid õigusi.


cmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: