RVG arvutiring
 
Avaleht > Kuidas targalt abi küsida? > 4. Head ja halvad küsimused > 4.3 Lollus: Mul on emaplaadiga probleeme. Kas keegi saaks aidata?

4.3 Lollus: Mul on emaplaadiga probleeme. Kas keegi saaks aidata?

J. Random Hackeri vastus sellele oleks ilmselt, et "Hästi, kas mähkmete vahetamist ja gaaside väljutamist on ka vaja?", millel järgnevad kustutusklahvi vajutused.

Nutikas: Ma proovisin X, Y, ja Z S2464 emaplaadi peal. Kui see ei aidanud, siis ma proovisin A, B ja C. C proovimise ajal panin ma tähele ühe huvitava asja. Ilmselt blabla tegi foo-foo, aga tulemused ei ole päris need, mida võiks oodata. Millised on tavapärased põhjused foo-foo jaoks mitme protsessoriga emaplaatide korral? Kas kellegi on ideid, mis teste ma võiks veel proovida, et probleemi diagnoosida?

See mees paistab olema vastuse väärt. Tal tundub olema probleemi lahendamiseks nutti selle asemel, et oodata kõrgemalt poolt vastust.

Pange tähele viimases küsimuses kirjutatud küsimust "Palun aidake mul välja mõelda, mida ma veel võiksid proovida, et selgust saada?", mitte "Andke mulle vastus".

Tegelikult on viimane küsimuse vorm pärit 2001. aasta augustis linux-kernel postilistis olnud juhtumist. Seekord olin mina küsija rollis. Tyan S2464 emaplaadiga toimusid imelikud krahhid. Postilisti kogukond andis mulle vajaminema informatsiooni, millega ma sain probleemi lahendada.

Küsides küsimuse nii nagu ma küsisin, andsin ma inimestele mõtteainet; ma tegin neile osavõtmise lihtsaks ning huvitavaks. Ma näitasin, et ma austan oma kaaslaste võimeid ning kutsusin neid mind konsulteerima. Ma näitasin, et ma austan nende aega öeldes, mida ma olen juba lahenduse otsimisel proovinud.

Peale lahenduse leidmist tänasin ma kõiki ja märkisin, kui hästi lahenduse otsimine edenes. linux-kerneli postilisti liige aga arvas, et diagnoosimine ei edenennud sellepärast hästi, et ma oleksin olnud postilistis tuntud nimi, vaid et ma olin esitanud küsimuse õigesti.

Häkkeritel on mõnes mõttes väga karm liidrite valimise süsteem; Ma olen kindel, et tal oli õigus ja et kui maoleksin käitunud nagu muidusööja, oleksin olnud kritiseeritud või ignoreeritud hoolimata sellest, kes ma olin. Tema soovitus, et ma kirjutaksin sellest juhtumist teistele kui õppetunnist viis mind selle juhendi kirjutamise juurde.


cmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: