RVG arvutiring
 
Avaleht > Mis või kes on häkker? > Häkkeri põhioskused > 3. Õpi kasutama veebi ja kirjutama HTMLi

3. Õpi kasutama veebi ja kirjutama HTMLi

Enamik häkkerikultuuri saavutusi töötab varjatult, hoides töös tehaseid, kontoreid ja ülikoole ilma erilise nähtava mõjuta mitte-häkkerite elule. Veeb on üheks suureks erandiks - see on tohutu ja särav häkkerite mänguasi, mille maailma muutvat mõju tunnistavad isegi poliitikud. Juba ainuüksi seetõttu (ja häid põhjusi on veel hulgi) pead sa õppima veebiga töötama.

See ei tähenda üksnes veebilehitseja kasutamise õppimist (seda suudab igaüks), vaid ka veebi märgendikeele HTMLi kirjutamist. Kui sa ei oska veel programmeerida, õpetab HTMLi kirjutamine sulle mõningaid vaimseid harjumusi, mis aitavad sul seda õppida. Nii et tee endale koduleht. Püüa jääda XHTMLi piiresse, mis on ilusam keel kui klassikaline HTML. (veebis on palju häid õpetusi algajatele; üks neist on siin.)

Kuid kodulehe omamine ei ole kaugeltki mitte piisav, et saada häkkeriks. Veeb on kodulehti täis. Enamik neist on mõttetu, nullsisuga jamps - võib-olla väga uhke väljanägemisega jamps, kuid jamps ikkagi (sel teemal vaata lähemalt HTMLi Põrgut).

Et olla midagi väärt, peab su lehel olema sisu - see peab olema huvitav ja/või kasulik teistele häkkeritele. Ja nii jõuame järgmise punktini...cmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: