RVG arvutiring
 
Avaleht > Mis või kes on häkker? > Häkkeri põhioskused > 4. Kui sa ei oska piisaval määral inglise keelt, õpi see ära

4. Kui sa ei oska piisaval määral inglise keelt, õpi see ära

Ameeriklasena, kelle emakeel on inglise keel, pole ma varem tahtnud seda soovitada, et seda ei võetaks kui teatavat liiki kultuuriimperialismi. Kuid mitmed teiste emakeeltega inimesed on soovitanud mul märkida, et inglise keel on häkkerikultuuri ja Interneti töökeel ning häkkerikultuuris osalemiseks peab seda oskama.

Juba 1991. aasta paiku sain teada, et mitmed häkkerid, kellele inglise keel on teiseks keeleks, kasutavad seda tehnilistes vestlustes isegi juhul, kui neil on sama emakeel; mulle öeldi tollal, et inglise keeles on rikkalikum tehniline sõnavara kui teistes keeltes ning see on lihtsalt parem töövahend sellise töö jaoks. Samadel põhjustel on ingliskeelsete tehniliste raamatute tõlked teistesse keeltesse tihti kehvad (kui neid üldse on).

Soomest pärit Linus Torvalds kommenteerib oma programmikoodi inglise keeles (tal pole ilmselt kunagi tulnud pähe teisiti toimida). Tema hea inglise keel on osutunud oluliseks faktoriks ülemaailmse Linuxi arendajate kogukonna kujundamisel. Seda eeskuju tasub järgida.

Kui su emakeel on inglise keel, ei taga see veel häkkerile piisavat keeleoskust. Kui su kirjutised on pool-kirjaoskamatud, ebagrammatilised ja kirjavigu täis, kipuvad paljud häkkerid (mina ise kaasa arvatud) sind ignoreerima. Ehkki kehv kirjaoskus ei tähenda alati kehva mõtlemisvõimet, oleme me ilmselt leidnud siin tugeva seose - ja kehva mõtlemisvõimega inimestest pole meil tolku. Nii et kui sa ei oska veel korralikult kirjutada, õpi see ära.cmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: