RVG arvutiring
 
Avaleht > Mis või kes on häkker? > Häkkerid ja nohikud

Häkkerid ja nohikud

Vastupidiselt laialt levinud eksiarvamusele ei pea sa häkker olemiseks olema nohik. Tõsi sellest on abi ja paljud häkkerid ongi tegelikult nohikud. Ühiskondlik tõrjutus aitab kontsentreeruda tõeliselt tähtsatele asjadele nagu mõtlemine ja häkkimine.

Seetõttu kannavad paljud häkkerid "jupi" (Tõlkija märkus ja pakutud tõlkevaste - ingl.k. geek (vs nerd ehk nohik), inimene, kelle jaoks enda eesmärkide saavutamine on tähtsam sotsiaalsest heakskiidust) silti uhkusega - see on nende jaoks viis deklareerida oma sõltumatust ühiskonna tavapärastest ootustest (siia käivad ka kiindumus selliste nähtuste nagu ulme ja strateegiamängude vastu, mis sageli häkkereid iseloomustab). 1990-ndate alguses kasutati selliselt (Ameerikas - tõlkija märkus) terminit "nohik" - see oli kergelt halvustav, samal ajal "jupp" oli märksa räigem sõna. Kusagil peale 2000. aastat vahetasid need terminid vähemalt USA popukultuuris kohad ning tänaseks on "jupikultuur" laienenud ka mittetehniliste inimesteni.

Kui sa suudad keskenduda häkkimisele piisavalt, et saavutada hea tase, ning ometi suudad ka oma elu elada, on kõik hästi. See on tänapäeval palju lihtsam kui minu algaja-aegadel 1970-ndatel, kuna tänane "peavoolu" kultuur on tehnofriikide suhtes märksa sõbralikum. Nende inimeste arv, kes leiavad häkkerid olevat sobivad partnerid ja abikaasad, on isegi tõusuteel.

Kui sind tõmbab häkkimine seetõttu, et sul oma elu ei ole, on ka hästi - vähemalt ei teki sul keskendumisraskusi. Ehk tuleb oma elu kunagi hiljem.cmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: