RVG arvutiring
 
Avaleht > Mis või kes on häkker? > Häkkerlik suhtumine > 2. Ühtegi probleemi ei tuleks lahendada kaks korda

2. Ühtegi probleemi ei tuleks lahendada kaks korda

Loovad ajud on väärtuslik ja piiratud ressurss. Neid ei peaks raiskama jalgratta uuestileiutamise peale, kui nii palju põnevaid uusi probleeme ootab ümberringi lahendamist. Et käituda nagu häkker, peaksid uskuma, et teiste häkkerite mõtlemisele kuluv aeg on väärtuslik - niivõrd väärtuslik, et info jagamine, probleemide lahendamine ja seejärel tulemuste teatavakstegemine (et teised häkkerid saaksid võtta käsile uued probleemid, selle asemel et pidevalt vanadega tegelda) muutuvad sulle peaaegu et moraalseks kohuseks.

Pane siiski tähele, et "ühtegi probleemi ei tuleks lahendada kaks korda" ei tähenda seda, et kõiki olemasolevaid lahendusi tuleks pühadeks lehmadeks pidada, või et igale probleemile on vaid üks õige lahendus. Sageli õpime me probleemi kohta palju uut, kui uurime esialgset lahendust. Otsustada, et me suudame paremini teha, on OK ja tihti ka vajalik. Mis aga OK ei ole, on kunstlikud tehnilised, seadusandlikud ja organisatsioonilised takistused (nagu suletud lähtekood), mis ei lase häid lahendusi uuesti kasutada ning sunnivad inimesi jalgratast uuesti leiutama.

(Sa ei pea uskuma, et oled kohustatud kogu oma loomingutulemuse ära andma - ehkki just need häkkerid, kes nii teevad, on teiste poolt kõige enam hinnatud. Selle müümine ulatuses, mis võimaldab sul toitu osta, üüri maksta ja arvuteid osta on häkkeriväärtustega täiesti kooskõlas. Oma häkkerioskuste kasutamine perekonna ülalpidamiseks või isegi rikastumiseks on OK niikaua, kuni sa seda taotledes ei unusta lojaalsust oma kunsti ja teiste häkkerite suhtes.cmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: