RVG arvutiring
 

4.Vabadus on hea

Häkkerid on juba loomu poolest autoritaarsuse vastu. Igaüks, kes võib sind käsutada, võib segada sul lahendada mistahes põnevat probleemi, millega sa parajasti tegeled - ja arvestades viisi, kuidas autoritaarne mõttemall toimib, leiab ta sellele mõne põrutavalt lollaka põhjenduse. Seega tuleb autoritaarse suhtumise vastu võidelda kõikjal, kus seda kohata võib, et ta sind ja teisi häkkereid ära ei lämmataks.

(See ei tähenda igasuguse autoriteedi vastu võitlemist. Lapsi tuleb juhatada ja kurikaelad tuleb kinni panna. Häkker võib nõustuda tunnustama teatud autoriteete, kui ta saab vastu midagi, mida ta tahab rohkem kui seda aega, mis kulub käskude täitmisele. Kuid see on piiratud ulatusega ning teadlik tehing - isikuvabadus, mille loovutamist autoritaarsus eeldab, ei ole kaubaks.)

Autoritaarsus rajaneb tsensuuril ja salatsemisel. Nad ei usalda vabatahtlikku koostööd ega info jagamist - neile meeldb vaid "koostöö", mis on nende kontrolli all. Niisiis häkkerina käitumiseks peaksid endas arendama instinktiivset vastumeelsust tsensuuri, salatsemise ning jõu ja pettuse kasutamisele vastutusvõimeliste inimeste veenmiseks. Ja sa peaksid suutma ka tegutseda sellele veendumusele vastavalt.cmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: