RVG arvutiring
 
Avaleht > Mis või kes on häkker? > Korduma Kippuvad Küsimused > Kas häkkeriks saamiseks pean ma hästi matemaatikat oskama?

Kas häkkeriks saamiseks pean ma hästi matemaatikat oskama?

V: Ei. Häkkimine kasutab väga vähe formaalset matemaatikat või aritmeetikat. Peaaegu kindlasti ei vaja sa trigonomeetriat, diferentsiaal- ja integraalarvutust ega matemaatilist analüüsi (erandi moodustavad mõned spetsiifilised valdkonnad nagu 3D-graafika). Mõningased teadmisest formaalsest loogikast ja Boole'i algebrast aga tulevad kasuks, samuti hulga- ja graafiteooria ning kombinatoorika aluste tundmine.

Palju tähtsam on võime matemaatikute kombel loogiliselt mõelda ning järgida tuletusahelaid. Ehkki enamik matemaatikast sind otseselt ei aita, läheb sul tarvis matemaatikas vajatavat distsipliini ja intelligentsi. Ilma intelligentsita pole sul häkkerina erilist lootust; kui puudub distsipliin, on viimane aeg seda arendada.

Minu arust on üheks heaks viisiks selgitada, kas sul on vajaminevad omadused olemas, võtta kätte Raymond Smullyani raamat What Is The Name Of This Book?. Smullyani mänglev loogika vastab paljus häkkerivaimule - kui suudad tema ülesandeid lahendada, on hea; kui need sulle meeldivad, on veelgi parem.cmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: