RVG arvutiring
 
Avaleht > Mis või kes on häkker? > Milleks see dokument?

Milleks see dokument?

Jargon File'i toimetaja ning veel paari samalaadse hästituntud dokumendi autorina saan ma tihti e-kirju entusiastlikelt värsketelt võrgukasutajatelt, kes küsivad midagi sellist, nagu "kuidas ma võiksin õppida tipphäkkeriks?" Kunagi 1996. aastal märkasin ma, et selle olulise küsimuse kohta polnud leida ühtki teist KKK-d või veebilehte, niisiis ma alustasin seda siin. Praeguseks peavad paljud häkkerid seda autoriteetseks dokumendiks - ma arvan, et ju ta siis seda on. Siiski ei pea ma end ainsaks autoriteediks sel teemal; kui sulle ei meeldi siinloetu, kirjuta ise uus.

Kui te loete selle dokumendi koopiat väljaspool võrku, siis tasub teada, et värskeim versioon asub aadressil http://catb.org/~esr/faqs/hacker-howto.html.

Märkus: selle dokumendi lõpus on rida Korduma Kippuvaid Küsimusi. Palun loe need kaks korda läbi, enne kui mulle selle dokumendi kohta mõne küsimuse saadad.

See dokument on tõlgitud arvukatesse keeltesse: araabia, bulgaaria, katalaani, hiina (lihtsustatud), taani, hollandi, pärsia, soome, saksa, kreeka, heebrea, itaalia, jaapani, norra, poola, portugali (Brasiilia dialekt), rumeenia, vene, hispaania, türgi ja rootsi keelde. Tähelepanuks: kuna see dokument aeg-ajalt muutub, võivad need olla eri määral aegunud.

Seda dokumenti kaunistav diagramm - viis punkti üheksal ruudul - on liugur. See on mõnede üllatavate omadustega lihtne kujund ja pärineb ta matemaatilisest simulatsioonist nimega Elu (Life), mis on häkkereid ligi tõmmanud juba palju aastaid. Minu arvates on see sobiv visuaalne embleem tähistama seda, millised on häkkerid - abstraktse mõtlemisega, esmalt veidi müstilisena tunduvad, kuid samas avaneb sealtkaudu tee tervesse uude maailma, millel on oma keerukas sisemine loogika. Liuguri kohta võid lähemalt lugeda siit.cmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: