RVG arvutiring
 

Stiilipunktid

Taas kord: häkker olemiseks pead sa omandama häkkeri mõtteviisi. Ka väljaspool arvuteid on mõningaid asju, millega tegelemine näib seda soodustavat. Nad ei asenda häkkimist (seda ei asenda miski), kuid paljud häkkerid tegelevad nendega ja tunnevad, et need tegevused seonduvad mingil moel häkkimise olemusega.

  • Õpi oma emakeeles hästi kirjutama. Kuigi see on levinud stereotüüp, et programmeerijad ei oska kirjutada, on üllatavalt suur hulk häkkereid (kaasa arvatud kõik kõvemad tegijad, keda ma tunnen) väga võimekad kirjutajad.
  • Loe ulmet. Käi ulmeüritustel (see on hea viis kohata praegusi või tulevasi häkkereid).
  • Tegele võitluskunstidega. Võitluskunstides vajatav vaimne distsipliin tundub mitmel olulisel moel sarnanema häkkerite viisidele. Häkkerite hulgas populaarseimad on kindlasti Aasia päritolu relvata võitluskunstid nagu taekwondo, karate eri vormid, kung-fu, aikido või jujutsu. Ka Euroopa vehklemist ja Aasia mõõgakunste harrastatakse nähtaval määral. Kohtades, kus seadus seda lubab, on alates 1990-ndate lõpust kasvanud püstolilaskmise populaarsus. Kõige häkkerlikumad võitluskunstid on need, mis rõhutavad vaimset distsipliini, lõdvestunud valmisoleku seisundit ja olukordade kontrollimist, mitte niivõrd toorest jõudu, atleetlikkust või füüsilist vastupidavust.
  • Uuri mõnd meditatsioonitehnikat. Kauane soosik häkkerite seas on zen (tähelepanuks: zeni harrastamine ei nõua tingimata mõne religiooni omaksvõtmist või oma senisest loobumist). Muud stiilid võivad ka toimda, kuid hoidu neist, mis nõuavad jaburate asjade uskumist.
  • Arenda välja analüütiline muusikakuulamise oskus. Õpi hindama erinevaid muusikastiile. Õpi mängima mõnd pilli või laulma.
  • Arenda endas oskust hinnata sõnamänge ja andekaid kilde.

Mida enamatega neist asjadest sa juba praegu tegeled, seda tõenäolisemalt on sul loomulikke eeldusi häkkeriks saada. Miks just need asjad, ei ole lõplikult teada, kuid ilmselt on tegu vasaku ja parema ajupoolkeraga seonduvate oskuste sobiliku seguga; häkkerid peavad suutma nii loogiliselt arutleda kui ka hetkevälgatuse mõjul probleemi näilisest loogikast välja astuda.

Tööta sama intensiivselt kui mängid ning mängi sama intensiivselt kui töötad. Tõeliste häkkerite jaoks kipuvad piirid "mängu", "töö", "teaduse" ja "kunsti" vahel kaduma või segunema kõrgemal tasemel loovaks mängulisuseks. Ära ka rahuldu kitsa oskustespektriga. Kuigi enamik häkkereid liigitab end programmeerijateks, on nad tõenäoliselt enam kui kompetentsed mitmetes seonduvates valdkondades - süsteemihaldus, veebidisain ja PC-de riistvara diagnostika on väga levinud. Teisalt on süsteemihaldurist häkkeri tõenäoliselt ka üsna osav skriptiprogrammeerija ja veebidisainer. Häkkerid ei tee asju poolekaupa; kui nad üldse mingisse oskusse panustavad, siis jõuavad nad harilikult selles väga heale tasemele.

Lõpetuseks ka paar asja, mida ei tohiks teha.

  • Ära kasuta tobedat või ülipretensioonikat kasutajanime.
  • Ära sekku sõimusõdadesse Usenetis (ega ka kusagil mujal).
  • Ära nimeta end "küberpungiks" ega raiska oma aega kellelegi, kes seda teeb.
  • Ära postita ega levita kirjutisi, mis on täis kirja- ja grammatikavigu.

Ainus reputatsioon, mida sa neid tehes saad, on lolli inimese oma. Häkkeritel on pikk mälu - võib kuluda aastaid, enne kui su varajased "ämbrid" andeks antakse.

Kasutajanimede teema väärib natuke arendamist. Enda isiku peitmine kasutajanime taha on lapsik ja tobe käitumine, mis iseloomustab kräkkereid, warez d00d'e ja muid alamaid eluvorme. Häkkerid nii ei tee - nad on uhked selle üle, kes nad on, ning tahavad seda seostada oma pärisnimega. Seega kui sa peitud kasutajanime taha, loobu sellest. Häkkerikultuuris annab see sulle vaid luuseri märgi külge.cmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: