RVG arvutiring
 
Avaleht > Nalja > Viirusetõrje

Viirusetõrje

Allikas

Viirusetõrje on jobudele! Lugu aastast 2002.


Sõber kurtnud mulle muret, et arvuti aeglane ja kolle täis. Lähen mina siis uurima ja leian eest nukras seisus Win98, ammulõppenud “subscriptioniga” Nortoni ja 12 aastase noormehe, kes hirmsasti armastab Kazaaga s**** sikutada. Teadagi kust pahalased tulevad.

Roogin masina puhtaks (circa 4h), panen uue viirusetõrje ja antispyware, keeran sellel policyga “kraanid kinni”

Kahe päeva pärast heliseb sõber uuesti. Jälle JAMA!

Lendan kohale – masin SERVANI s**** täis ja mida pole see on… viirustõrje! Ainult viirusetõrje teenus genereerib startupil kilomeetrise hala puuduvate failide kohta.

Sõber kamandab poja “vaibale” – Mis värk on? Ylekuulamisel selgub:

Tõmmab vennike Kazaaga mingit: “Uber1337_game_pre-release_cracked_full-version_0-day-warez…” jne.

Jõuab mäng kohale, viirustõrje ütleb “äkää!” blokeerib accessi ja tõstab asja karantiini. Vennike on imestunud: “kuhu mu mäng kadus?” kuid visa – tõmmab UUESTI ja saab otse loomulikult jälle viirusetõrje käest vastu nina. Seekord vaevub loll aga järjekindel kodanik viirusetõrje teate läbi lugema.

“Ahaaa!” taipab meie noor Einstein “Viirusetõrje on paha ja ei luba mul mängu käima panna!”

“Disable” püütakse viirusetõrjele öelda. “No way, Beavis” öeldakse viisakalt.

“Uninstall?” proovitakse. “Yeah, whatsda passwoid?” küsib viirusetõrje viisakalt. Parooli, meie noor sõber, loomulikult ei tea.

Mõni viletsam vend oleks siinkohas ehk alla andnud, kui lollid on vahel harukordselt leidlikud. Lõpuks jääb võitjaks inimgeenius. Raske deleteklahvi raudse kanna all surevad viirusetõrjetarkvara need failid, mis parajasti kasutuses pole. Kiire restart ja avanebki Internetist tõmmatud “bogus” mis kujutab endast hoolikalt koostatud… viiruste ja tagauste kollektsiooni. Inimtahte triumf!!!cmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: