RVG arvutiring
 
Avaleht > Teemad > Failihoidlad

Failihoidlad

Kolm sellist tõsisemalt võetavat kohta on:

  • Dropbox - kohe 2 GB, sõprade abiga 16 GB -> kokku 18 GB tasuta
  • Google Drive - kohe 15 GB tasuta, sõprade abiga ei saa midagi. RVG kontoga on ühine kettaruum postkastiga - 30 GB.
Soovitan kasutada tasuta pakutavat teenust nimega Dropbox. Tasuta antakse 2GB ja iga sõbra pealt saab 500MB ja selliselt veel 16 GB juurde - kokku maksimaalselt 18 GB tasuta kettaruumi. Tasuta kettaruumi info võib ajas muutuda, uusimat infot loe siit.

Raha eest on võimalik valide veel 50 GB (9,99 USD kuu või 99 USD aasta) või ka 100 GB (19,99 USD kuu või 199 USD aasta) kettaruumi. Need numbrid ja ka allpool olev info muutub ajas - eks tasub programmi kodulehelt täpsemalt uurida. Uusim info hindade kohta siin.

2010.a. lõpus ilmus v1.0 (lõpuks ometi valikuline sünkroniseerimine jpt):

Kasutaja tegemine

Allalaadimine:
Linuxile uusim versioon:
Windowsile, Mac OS-ile - http://www.dropbox.com/install

Üle veebiliidese on ühe faili suuruse piirang 300MB, läbi klientprogrammi piiri ei ole kuid tasuta konto vaba kettaruum 2GB või kuni 5GB on suuruse piiriks.

Tasuta kontol säilivad andmed 90 päeva - selle aja jooksul tuleb vähemalt korra sisse logida (kas siis üle veebi või klientprogrammiga), muidu andmed kustuvad ja taastada ei saa. Mõistlik on kasutada oma arvutis klientprogrammi - siis kui arvuti käima panna - siis logitakse automaatselt ka Dropbox-i sisse ja kui arvutit aeg-ajalt kasutada siis ei ole muret, et Dropbox-i konto aegub.

Saab kasutada nii veebipõhiselt kui ka Windowsis, Linuxis, Mac OS-is võrgukettana, mida hoitakse automaatselt sünkroonis.

Kas see on turvaline? Jah - sama turvaline kui internetipanga sessioon - aadress algab https-iga ehk siis see "s" on sõnast secure ehk siis sessioon on krüpteeritud. Kasutusel on 256-bitine AES algoritmil põhinev krüptimine, mis ei ole mitte kehvem kui internetipankadel, vaat et paremgi.
Siiski ei tohiks kasutada seda tundmatus kohas, näiteks internetikohvikus või ka sõbra juures kui ei ole teada, kas veebilehitseja jätab meelde kasutajanimed ja salasõnad. Vaikimisi jäetakse need meelde ja see võib hiljem põhjustada probleeme andmete riknemise või kadumise näol.


Mõned viited korduma kippuvate küsimuste vallast:

Abiinfo - http://www.dropbox.com/help/ - seal on vastused kõikidele ülejäänud küsimustele. Kui ei leia lahendust siis pöördu RVG arvutispetsialisti poole!

Hääleta uute võimaluste poolthttps://www.dropbox.com/votebox - kuni 6 häält saab iga kuu anda.

Tutvustavad videod (inglise keeles):
Lisalugemist leiab ka siit.

###

Turvaline ja väikese tasuga varundamine võrku - http://www.tarsnap.com/

Amazoni pilv - http://smestorage.com/

###

Mediafire - 100MB ühe faili suurus, kogusuurus piiramatu. 60 päeva jooksul korra peab ise sisse logima või 30 päeva jooksul keegi ülespandud faili alla laadima - siis säilivad failid

Veel viiteid
Üldiselt failid ei säili igavesti tasuta kontodel. Alati ei ole nii lihtne tuvastada kui kaua täpselt need säilivad. Kui teil on kogemusi ja infot siis palun saata need mulle. Kõike ei jõua ise läbi testida. Samuti võivad tingimused muutuda - ühe faili maksimumsuurus, failide kogumaht ja toetatud tüübid ning mis kõige olulisem - kui kaua failid säilivad veebis (nt kui ei külasta kontot st ei logi sisse vahepeal). Lugege enne kasutama hakkamist tingimusi!

Google Drive (ametlik) - 15 GB tasuta ruumi - http://drive.google.com/

Google postkasti kasutamine võrgukettana
Google konto ei tohiks kunagi aeguda. Hetkel on 25MB ühe faili maksimumsuurus ja 15 GB kokku ruumi.
Tasub lugeda ka Google kasutustingimusi, et nendega vastuollu ei minda.

GSpace (Firefoxi lisand):

GDrive:


Viited:


Eestis:cmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: