Avaleht > Teemad > QR kood > Kooli infovahetus

Kooli infovahetus

Allikas

QR koode - need must-valged ruudud, mille sisse saab infot peita, on otstarbekas koolides infovahetuse hõlbustamiseks ja kiirendamiseks aina enam kasutusse võtta.

QR-koodide loomine ja jagamine võtab vähe aega ja mitte üldsegi raha, seega ei ole taolise tehnoloogiaga eksperimenteerimine kuigi riskantne, kirjutab portaal eSchool News.

Musterkoodi (QR code - quick response code) on võimalik lugeda veebi- või mobiiltelefoni kaameraga, mis loeb koodist vajaliku info ning suunab edasi vastavale veebilehele.

Lõunamenüü, tunniplaani muudatused, lapsevanemate koosoleku meeldetuletused, kontaktivahetus, veebipõhiste ülesannete juurde suunamine, põnevale artiklile või arutelule suunamine ja teised lihtsad infovahetused - nende kõigi jaoks saab kasutada QR-koode.

Musterkoodi kasutamiseks klassiruumis on mitmeid variante - printida koodid välja ning muuta need klassiruumis kättesaadavaks või kuvada kood projektoriga ekraanile või näidata seda arvutitekraanilt, sel juhul saab koode lugeda vastava tehnoloogia abiga (nt QuickMark).

QR-koodide kasutamine saab aina populaarsemaks ning need sobivad infovahetuseks hästi tänapäeva m-põlvkonnale.

Ettevõtted kasutavad QR-koode usinalt, näiteks on Jaapanis restorane, kus kliendid saavad kahedimensioonilist QR-koodi kasutades uurida, kui palju nende tellitav toit kaloreid, soola, rasva jms sisaldab.

Lisalugemist siit.