RVG arvutiring
 
Avaleht > Teemad > WiFi > WiFi matkad

WiFi matkad

On mõtteid liikunud, et ka RVG-s võiks selliseid üritusi korraldada. Näiteks on meil olemas terviserada, kuhu saaks ära peita mõned WiFi internetiserverid ja võistlejad asuvad neid siis aja peale otsima. Otsimisel võib kasutada kas siis sülearvutit või ka mõnda väiksemat kaasaskantavat WiFi avastajat. SSID määratakse siis selliselt, mis viitab näiteks järgmise internetiserveri asukohale. Kui on kasutusel Captive portaal siis saab selle avalehe kaudu ülesandeid vms. infot jagada.


WiFi orienteerujaid lõpetas seitse
Allikas: Sakala
03.08.2005 00:01

Eesti esimese avaliku WiFi ehk traadita interneti matkaraja läbis nädalavahetusel Viljandis seitse inimest. Ürituse korraldajate hinnangul ületas osavõtjate arv lootused, seda enam, et nädalavahetusel valitsenud vihmane ilm takistas sülearvutite kasutamist ja WiFi signaali levikut.

«Arvasime enne üritust, et heal juhul osaleb selles paar-kolm inimest,» ütles Viljandi Maavalitsuse infotalituse juhataja Kaupo Kase. «Nädalavahetuse jooksul võttis matkaraja WiFi saatjatega ühendust kokku kuusteist arvutit, aga kõik need ei pruukinud olla orienteerujad. Seitse lõpetajat on kindlasti väga hea tulemus.»

Orienteerumismängu idee autor Veljo Haamer rääkis oma mõttest just Viljandi IT-ala entusiastidele, sest kolm aastat tagasi paigaldati siia Eesti esimene traadita interneti leviala tähistav liiklusmärk.

«Eestis on WiFi orienteerumist varem korraldatud ainult arvutihuviliste siseringis. Meie plaan on muuta avalik üritus traditsiooniks ja folgifestivali aeg on selle läbiviimiseks igati sobiv. Orienteerumist saab põnevamaks muuta, andes osalejatele igas kontrollpunktis mingi ülesande,» rääkis Kaupo Kase.

Ta lisas, et ürituse korraldamise eesmärk ei olnud mitte WiFi pakutavate võimaluste tutvustamine, vaid pigem interneti propageerimine. «Tahame öelda, et täpselt nii, nagu kunagi hakkas levima mobiilside, levib nüüd õhus ka internet.»

Matkaraja erinevatesse asukohtadesse paigaldati viis WiFi saatjat, mille nimi viitas järgneva saatja asukohale. Pärast kõigi saatjate leidmist tuli osalejatel saata korraldajatele e-kiri nende asukohtade ja kontrollnumbritega ning oma nime ja e-postiaadressiga.

LÕPETAJAD
Jaanis Palm
Edgar Adams
Lauri Toim
Helina Pärnmäe
Kristi ja Marika Ütt
Taive PärnmäePildid:


cmsimple.org | 2bdesign.de
Külastusi: